Ankara Eşya Paketleme

Nakliyat sektöründe taşınacak eşyaların güvenliği ve korunması en temel prensiptir. Zira nakliyat hizmetinin belkemiği eşyalardır. Bu nedenle eşyaların taşınması sırasında eşyaların korunması ve iyi muhafaza edilmesi gerekmektedir. Taşıma esnasında herhangi bir zararın önlenmesi için yapılabilecek ilk ve en önemli adım ise eşya paketleme işlemidir. Zira eşya paketleme işlemi ile eşyaların dışardan gelebilecek sarsıntı ve hasarlara karşı korunması mümkündür. Ankara nakliyat işlemlerinde küçük nakliye hizmetlerinden tutun Ankara ağır nakliyat hizmetlerine kadar hepsinde eşyaların paketlenmesi en dikkat edilmesi gereken noktadır.

 

Eşya Paketleme İşleminde Nelere Dikkat Edilir?

 

  1. Paketlemede kullanılacak ürünlerin seçimi: Taşınacak eşyaların boyutu her ne olursa olsun paketleme ve ambalajlama işleminde her birine ayrı dikkat edilmesi gerekmektedir. Eşya paketleme ve ambalajlama da kullanılacak ürünlerin hepsini en kaliteli ve güvenli malzemelerden seçmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden en iyi malzemelerle eşya paketleme işlemini yapmaktayız. Zira seçilen ürünlerin kalitesi sağlam bir eşya paketleme ve ambalajlama işlemine tabi tutulması demektir.  Bu da güvenli nakliyatın temellerini atmaktadır. Ayrıca ambalajlamada kullanılan malzemelerin, taşınacak eşyaları herhangi bir hasarda koruyacak yapıda olması gerekmektedir. Balonlu naylonlar bu noktada en çok tercih edilen malzemelerdendir.

 

  1. Eşyaların paketleme ve ambalajlama işleminden önce kategorilendirilmesi: Ankara eşya ambalajlama işlemlerinde dikkat edilen bir diğer hususda eşyaları kategorilere ayırmaktır. Bu hem işi kolaylaştırır hem de eşyaların güvenli taşınmasını sağlar. Örneğin; kırılacak eşya paketlemesi için ayrı, büyük eşya paketlemesi için ayrı işlemler yapılması gerekmektedir. Çünkü bir bardak ile bir koltuğun yapıları gereği birbirinden ayrı ambalajlama işlemlerine ihtiyaçları vardır. Zira bardak koltuğa göre daha hassas yapıdadır.

 

  1. Demontaj işlemleri: Bazı eşyaların taşınması için demontaja ihtiyacı vardır. Bu gibi durumlarda sökülen eşyalar paketlenirken düzenli bir işleme tabi tutulmalıdır. Bir gardırop örneğini ele alalım. Dolabın bütünlüğü bozulmadan taşınması imkansızdır. Bu nedenle demontaja ihtiyaç duyar. Dolap söküldükten sonra sökülen parçaların her birinin bir arada olması ve eksiksiz paketleme ve ambalajlama yapılması gerekmektedir. Bir vidanın kaybolması dahi sorun teşkil edebilmektedir. Aynı zamanda tekrar kurulumu yapılırken de her parçanın tam olarak nereye tekabül edeceğinin paketleme esnasında kontrol edilerek yapılması ile de zaman açısından büyük tasarruf sağlanabilmektedir.

 

eşya-paketleme1

Eşya Paketleme

Yukarıda birkaç hususuna değindiğimiz dikkat edilmesi gereken noktalar sizlere, zaman açısından hızlı bir işlem imkanı sunarken bir yandan da eşyaların güvenli bir taşınma hizmetinden geçmesini sağlamaktadır. Bu durumlarda kusursuz bir hizmet sunacak Ankara eşya paketleme ve ambalajlama firmaları ihtiyacı doğmaktadır. Ankara eşya paketleme ve ambalajlama da en kaliteli ürünlerle eşyalarınızı korumaya alırken, düzen ve planlamayla da kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Aradığınız Ankara eşya paketleme ve ambalajlama firmaları arasında inceleme yaparken firmamıza denk gelen ayrıcalıklı müşteriler arasında yerinizi almanızla birlikte en kısa sürede işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

 

Eşya Paketleme Ve Ambalajlama Aşamaları

 

  • Bizimle iletişime geçtiğiniz an da taşınacak eşyalarınız için bir ekspertiz işlemi uygulanır. Buna göre taşınacak eşyaların çeşidi ve miktarı öğrenilir.

 

  • Daha sonra paketleme ve ambalajlama isteyen eşyalar tespit edilir. Bundan yola çıkılarak gerekli olan streç film, baloncuk naylon, bant, koli ve ip vs gibi eşya paketleme malzemeleri miktarı belirlenir. Hazırlanır.

 

  • Bardak vs gibi kırılacak eşyalar gazete kağıdı gibi bir takım kağıtlarla teker teker kaplanır. Daha sonra kolilere aralara yine kağıtlarla tampon yapılarak yerleştirilir. Böylece hem sıkı hem de herhangi bir sarsıntı da sorun oluşturmayacak ölçüde yumuşak bir eşya kolileme işlemine tabi tutulur.

 

  • Kırılmayacak olan küçük eşyalar da herhangi bir çizilmeye karşı teker teker paketlenir ve yine kolilere yerleştirilir. Elbiseler, özel eşyalar hepsi de eşya kolileme işlemine tabi tutulur. Kargaşa olmasın diye her biri kategorize biçimde kolilenmektedir. Böylece yerleştirilirken kolaylık sağlanmaktadır.

 

  • Televizyon, buzdolabı ve diğer bu tarz eşya paketlenmesinde önce eşyaların etrafına kartonlarla bir çeper oluşturulur. Daha sonra streç film ve baloncuk naylon veya kağıt lamineli balonlu naylonlarla sarılır. Böylece çift katmanlı bir koruma oluşturulur ve sarsıntılara karşı dayanıklılığı artar.

 

  • Koltuk, yatak vs gibi ürünlerinizin her biri streç film havalı naylonlarla 2 kat kaplanır.

 

  • Demontaj gerektiren eşyalar teker teker ve düzenli bir biçimde sökülür. Sökülen parçaların her biri düzenli birer sistematikle yukarıda yer alan örnekteki gibi bir eşya paketleme sistemine tabi tutulur. Böylece yeni yerlerinde hızlı ve sorunsuz bir kurulum sağlanmaktadır.

 

Eşya Paketleme Malzemeleri

 

Belirli başlı noktalarla sizlere eşya paketleme işlemlerinin nasıl olması gerektiğini ve aşamalarını belirttik. Burada dile getirilenler sadece genel anlamda olan durumlardır. Kısacası her tür küçük ve büyük eşyalar muhakkak bir paketleme işleminden geçmekte ve her biri yapısına göre ayrı eşya paketleme işlemine alınmaktadır.  Buradan da anlaşılacağı üzere eşya paketleme ve ambalajlama oldukça özen, düzen ve planlama gerektiren bir iştir. Bizler gibi kaliteli hizmet sunan her Ankara eşya ambalajlama firması bunu bu şekilde yapmaktadır. Bu kadar teferruat ve özen gerektiren bir işlem için bütçeniz zorlanacak gibi endişelere asla girmeyiniz. Zira firmamız içerisinde Ankara eşya paketleme ve ambalajlama fiyatları için alacağınız teklifler sizleri uygun olmalarıyla da etkileyecektir.